Назад до Новин Економіка

Вінничани знову зібралися на тарифний майдан

Другий день поспіль вінничани проводять мітинги біля Вінницької міської ради

Вінничани знову зібралися на тарифний майдан

Мітинг на Майдані Незалежності. Фото: Na Парижі

Про це повідомляє «MYVN» з посиланням на видання «На Парижі». Протестують проти «тарифного геноциду».

У неділю, 24 січня, та понеділок, 25-го, у Вінниці відбулися два мітинги проти «тарифного геноциду», які зібрали понад 150 людей. Хоча нібито мета очільників вінницьких акцій схожа, між організаторами вже почалися сварки.

Хвиля «тарифних майданів» накрила Україну з початку січня. Протести перетинаються з акціями активістів руху підприємців. І Вінниця не стала винятком. Питання оподаткування та формування тарифів дійсно потребують детального вивчення та внесення коректив. Але, зокрема у Вінниці, акції невдоволених вже очолили люди, які містянам відомі за попередніми діями.

Почнемо з того, що вінничани мітингують біля мерії, хоча не в цій будівлі мають вплив на тарифну політику у сфері газопостачання. Мабуть, причина у площі – майдан Незалежності вільно вміщає до тисячі людей. Проте люди мають право збиратись на акції будь-де.

Вінничани знову зібралися на тарифний майдан

Фото: Na Парижі

Недільна – більш масова – акція зібрала людей не тільки з Вінниці, а й з районів. За приблизними підрахунками на мітингу були присутніми понад 250 людей. Очолювали його лідер місцевої «АвтоЄвроСили» О.Марцинківский та очільник вінницької «Свободи» В.Базелюк. Також акцію підтримали декілька інших партійних осередків.

У понеділок до мерії прийшли лідери руху на чолі з В.Маліновським, П.Гандурським, Ю.Кісілем і полковником П.Каноніком. Риторика ораторів на обох мітингах була схожою. Критикували олігархів, владу, високі тарифи та державну політику. Сьогоднішня акція зібрала переважно людей похилого віку, тому багато казали про малі пенсії, особливо у військових, а також порівнювали ситуацію з Росією, де теж «люди повстали» і протестують.

Вінничани знову зібралися на тарифний майдан

Фото: Na Парижі

Пенсіонери заявили про створення координаційної ради та обрання делегатів для поїздки у Київ, де планується створення подібних керуючих «інституцій» національного рівня. У Вінниці процес протесту очолив Петро Канонік. Саме під час його виступу відбулась суперечка з десятком учасників недільної акції, яким він сказав, що «вчора ніхто не заважав» проводити мітинг, а сьогодні саме вони вирішують подальші кроки.

Вінничани знову зібралися на тарифний майдан

Фото: Na Парижі

Наразі можна лише констатувати, що це роз’єднання пов’язано скоріше з тим, хто буде стояти на чолі. Різні групи вінничан бачать себе лідерами протестів, тому не згодні ділитися «повноваженнями».

Читай також – Через коронавірус у Вінницю приїхали на 54% менше туристів, ніж торік

Більше новин про події у Вінниці на MYVN.UA
Слідкуйте за новинами у 
Telegram
Підписуйтеся на нашу сторінку у 
Facebook