Назад до Новин Події

У Вінниці проти ожеледиці вулиці стали посипати кавовою гущею

Передовий «кавовий» досвід львів’ян вирішили наслідувати у Вінниці

У Вінниці проти ожеледиці вулиці стали посипати кавовою гущею

Алеї Центрального парку імені Леонтовича вже посипають кавовою гущею замість більш дорожчого бішофіту і солі.

Як тільки мер Львова Андрій Садовий «розпіарив» новацію з кавовими відходами, її тут же підхопили. Зараз гущу для посипання льоду вже використовують в Кракові та Варшаві. Хоча про її властивості відомо вже дуже багато років.

У Вінницькій міськраді визнають, що це ефективний спосіб боротьби з обмерзанням. Більш того, посипання тротуарів висушеної кавовою гущею вважається досить екологічним варіантом, і після танення снігу кава служить добривом для землі.

До експерименту в Вінниці відразу приєдналися мережі кав’ярень «Франс.уа» і «Чорна кішка, білий кіт», еспресо-бар KrisKiss, ресторани Pasta e Vino, Rich, Georgian Factory, «Батискаф», «Лезгинка», Red Zepellin, «Асса», паби Johnny Raw і «Кінь в протигазі», а також мережу «Солодка мрія».

Підприємці зібрали близько 300 кг сировини.

Вони передали відходи КП «Вінницязеленбуд», співробітники якого вже посипали кавовою гущею алеї Центрального міськогопарку імені Леонтовича.

У Вінниці проти ожеледиці вулиці стали посипати кавовою гущею

У міськраді запевняють, якщо установи будуть готові і в подальшому забезпечувати посипочним матеріалом, підприємство продовжить роботу в інших рекреаційних зонах міста.

Відзначимо, сіллю, яка надзвичайно шкідлива для взуття і рослин, посипають тротуари вулиць, а в парку переважно користуються іншим матеріалом – бішофітом. Він значно дорожче, хоча і безпечний для рослинного світу.

Читай також – На Вінниччині п’ятеро людей злетіли на авто в річку

Більше новин про події у Вінниці на MYVN.UA
Слідкуйте за новинами у 
Telegram
Підписуйтеся на нашу сторінку у 
Facebook