Назад до Новин Події

У Вінницькій області підтвердились випадки британського штаму коронавірусу

На Вінниччині підтвердили чотири випадки британського штаму коронавірусу

У Вінницькій області підтвердились випадки британського штаму коронавірусу

Фото: tsn.ua

Вчора, 15 березня, прийшли результати зразків з лабораторії на базі німецької Клініки Шаріте. І згідно із цими результатами досліджень у Вінницькій області підтверджені чотири випадки британського штаму коронавірусу, який вважається важчим за інші. 

Про те, чим відрізняється цей штам від інших, розповів лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв.

Лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв

Лікар-інфекціоніст Юрій Жигарєв.

Цей штам більш інфекційний, швидше передається від людини до людини, – зауважує Юрій Жигарєв.

– На жаль, він дає більшу смертність. Є статистика, що більша кількість пацієнтів, які вражаються британським штамом, помирають. Крім того, ним активно заражаються молоді люди, причому, хвороба у них має важкий перебіг. Навіть діти, які якраз є найбільшими розповсюджувачі вірусу, адже їм подекуди важко дотримуватись обмежувальних норм.

Також лікар-інфекціоніст наголошує, що в Україні раніше не було лабораторій такого рівня, які б могли виявляти такі штами коронавірусу. 

Наразі така з’явилась в Івано-Франківську, і це дає більше можливостей для визначення мутацій хвороби. Адже це досить складні дослідження, потрібно секвенувати гени, розібратись у всьому. А не в кожній лабораторії вчені це можуть робити.

На тлі тотальної нестачі ліжок для коронавірусних хворих спостерігається різкий стрибок захворюваності після вихідних. Протягом минулої доби у Вінницькій області захворіло 924 людини.

Читай також – На Вінниччині з 13 березня запровадили карантин «червоного» рівня

Більше новин про події у Вінниці на myvn – новини Вінниці
Слідкуйте за новинами у 
Telegram
Підписуйтеся на нашу сторінку у 
Facebook