Назад до Новин Події

З 1 січня пільговики матимуть лише 60 поїздок в транспорті

Кількість безкоштовних поїздок по пільгових картках становить 60 поїздок на місяць

З 1 січня пільговики матимуть лише 60 поїздок в транспорті

Відсотковий розподіл перевезень за день. Фото: Вінницякартсервіс.

Щодня «Вінницька транспортна компанія» перевозить близько 140 тисяч пасажирів, з яких більше третини (майже 50 тисяч) — це пільговики. І понад 70% з них — пенсіонери. КП «Вінницякартсервіс» провело аналіз статистики поїздок категорій населення, які користуються пільговими муніципальними картками. Він показав, що переважна більшість пільговиків (майже 40 тисяч осіб) щомісяця здійснюють до 40 поїздок.

Є чимало випадків, коли люди похилого віку здійснюють більше 200 і навіть понад 350 поїздок кожного місяця.

Враховуючи те, що на січень-лютий прогнозується нова хвиля епідемії на COVID-19, а також те, що для 80% пільговиків достатньо 40 поїздок на місяць, з 1 січня цього року запроваджено нові правила користування громадським транспортом «ВТК» для пільгових категорій населення: 60 безкоштовних поїздок щомісяця. Компенсацію за ці перевезення підприємство як і раніше отримуватиме з бюджету Вінницької міської територіальної громади, — розказують у відомстві.

Фактично використані поїздки на місяць у Вінниці

Фактично використані поїздки на місяць. Фото: Вінницякартсервіс.

Як проходить розрахунок:

Спосіб валідації для пільгових категорій населення не змінюється. Як і раніше, вони мають реєструвати проїзд на валідаторах, але тепер на них відображатиметься списання поїздок, як у решти власників карт, які використовують електронні проїзні. Перевірити залишок поїздок можливо буде одразу при успішній реєстрації, при повторному піднесені картки та через кнопку ІНФО на валідаторі. У випадку закінчення безкоштовних поїздок пільгову картку потрібно буде поповнити — це можна зробити через точки продажу та поповнення муніципальних карток вінничанина.

Багатодітні родини та люди з інвалідністю 1 групи:

Правила проїзду для батьків багатодітних сімей, в яких п’ятеро і більше дітей віком до 18 років, — залишаються незмінними. Вони і надалі отримуватимуть електронні проїзні квитки з необмеженою кількістю поїздок. Що стосується вінничан з інвалідністю 1-ї групи — вони матимуть на своїх картках 120 безкоштовних поїздок з урахуванням супроводжуючих осіб.

Нагадуємо, що згідно Постанови Уряду від 11.03.2020 року № 211 громадський транспорт перевозить пасажирів лише в межах кількості місць для сидіння у транспортному засобі, щоб убезпечити людей від ризиків, пов’язаних з інфікуванням на COVID-19. Найбільш уразлива до коронавірусної хвороби група ризику — це люди похилого віку.

Читай також: У Вінниці співробітник мийки викрав машину і потрапив в ДТП

Більше новин про події у Вінниці на MYVN.UA
Слідкуйте за новинами у 
Telegram
Підписуйтеся на нашу сторінку у 
Facebook