Назад до Новин Політика

Вінниця продовжує підтримувати партнерські відносини із Туреччиною 

Співпраця з Туреччиною є надзвичайно важливою для Вінницької області

Вінниця продовжує підтримувати партнерські відносини із Туреччиною 

Фото: facebook/ Сергій Борзов

Вінницька область завжди була і залишатиметься відкритим та надійним регіоном для іноземних партнерів, зокрема, і для Туреччини. На цьому наголосив очільник Вінницької ОДА Сергій Борзов під час першого офіційного візиту в 2021 р. у область Надзвичайного та Повноваженого Посла Турецької Республіки в Україні Ягмура Ахмета Гюльдере.

В ході зустрічі Сергій Борзов подякував пану Послу за незмінну позицію Туреччини щодо підтримки суверенітету й територіальної цілісності України та захисту прав кримськотатарського народу, зазначивши:

«Вінницька область завжди була, є і залишатиметься відкритим та надійним регіоном для іноземних партнерів, зокрема, і для Туреччини. Торік Турецька Республіка увійшла до списку основних країн-партнерів регіону: зовнішньоторговельний оборот Вінниччини з Туреччиною за 11 місяців 2020 року – 79 млн.дол. Експортерами до Туреччини є 75 вінницьких підприємств. У структурі експорту товарів 32,3% займають макуха, висівки, кормове борошно; 26,4% – зернові культури (в основному – кукурудза, а також пшениця і ячмінь), 15,1% – олія соняшникова, 11,7% – цукор, 4,9% – деревина і вироби із неї, 4,4% – глина каолін, 3,7% – соєві боби та ріпак».

Сергій Борзов також повідомив, що до переліку імпортерів з Туреччини входять 79 підприємств Вінницької області. За січень-листопад 2020 року в область надійшло товарної продукції на 25,8 млн.дол. – на 19,7% більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

Одним з таких підприємств є ПрАТ «Калинівський машинобудівний завод», який спеціалізується на поставках та інсталяції обладнання для харчової та переробної промисловості, має представництво в Туреччині, тому для регіону є реальна перспектива і потенціал у стосунках з Турецькою Республікою.

Вінниця продовжує підтримувати партнерські відносини із Туреччиною 

Фото: facebook/ Сергій Борзов

Очільник ОДА зауважив, що співпраця з Туреччиною є надзвичайно важливою для Вінницької області, адже це гарний приклад для перейняття досвіду. А оскільки на території міста Вінниці знаходиться Індустріальний парк та Муніципальний центр інновацій, особливо для нас цікавим є успішний досвід Туреччини у створені індустріальних та технопарків. Сьогодні в Туреччині понад 300 таких індустріальних парків – вони успішно забезпечують робочі місця, підвищують експорт, залучають інвестиції.

Окремо обговорено з паном Послом питання щодо розвитку авіаперевезень у нашому регіоні. А саме – про залучення турецьких авіакомпаній до здійснення регулярних рейсів у турецькі міста з міжнародного аеропорту «Вінниця». «Зручне розташування нашого аеропорту на перетині автомобільних та залізничних шляхів, а також відсутність інших сертифікованих регіональних аеропортів України зі статусом міжнародного в радіусі 150 км від вінницького аеропорту – запорука ефективного використання аеропортом цієї зони обслуговування», – коментує Сергій Борзов.

[adinserter block=”1″]

За повідомленням прес-служби ОДА, чартерні програми з аеропорту «Вінниця» активно розвивались у 2015-2018 роках. Одразу кілька туристичних операторів цікавляться запуском власних чартерних програм з аеропорту переважно до Туреччини влітку та Єгипту повний рік. Традиційними напрямками при цьому є Анталія в Туреччині та Шарм-еш-Шейх у Єгипті. Також з літа 2017 року виконувалися чартерні рейси до турецького Даламану.

Ягмур Ахмет Гюльдере

Ягмур Ахмет Гюльдере. facebook/ Сергій Борзов

Зі свого боку Надзвичайний та Повноважний Посол Турецької Республіки в Україні Ягмур Ахмет Гюльдере висловив сподівання, що його візит сприятиме розширенню двостороннього співробітництва:

«Відносини між лідерами держав – це чудово, але нам потрібна ще й енергія між регіонами. Саме тому я тут – хочу подивитись, що зможемо робити разом. І перша у цьому році – Вінниччина», – зазначив Ягмур Ахмет Гюльдере.

Читай також – За 2020 рік вінничани сплатили понад 600 мільйонів військового збору

Більше новин про події у Вінниці на MYVN.UA
Слідкуйте за новинами у 
Telegram
Підписуйтеся на нашу сторінку у 
Facebook